با ابلاغ واگذاری گروهی زمین به متقاضیان مسکن مهر در کلانشهرها،متقاضیان تهرانی و دیگر شهرهای بزگ می‌توانند از تسهیلات واگذاری گروهی زمین بهره‌مند شوند.

 به گزارش شبکه ایران متقاضیان مسکن مهر که تمایل دارند با افراد مورد نظرشان در یک مجتمع صاحبخانه شوند می‌توانند به صورت گروهی و در گروه‌های سه تا پنج نفره زمین دریافت کنند.

واگذاری گروهی زمین به متقاضیان در قالب تعاون مصوبه‌ای است که برای کل کشور به جز کلان شهر‌ها، چند ماه قبل در دستور کار شورای تأمین مسکن کشور قرار گرفته بود اما بعد از این مصوبه، مصوبه جدیدی در دستور بررسی قرار گرفت که بر اساس این مصوبه تمامی استان‌ها شامل این طرح می‌شوند.

این مصوبه با پیگیری‌‌های رئیس جمهوری به منظور تطبیق و تسریع بخشیدن به عملیات اجرایی مسکن مهر و تسهیل در خانه‌دار شدن اقشار کم درآمد مطرح و در دستور کار دستگاه اجرای قرار گرفت.

  برای این منظور متقاضیان باید ابتدا در پورتال وزارت تعاون ثبت نام و پس از انجام مراحل قانونی، ساماندهی و پالایش که توسط اداره کل تعاون استان انجام می‌شود، با افراد مورد نظرشان و به صورت گروه جداگانه به سازمان مسکن و شهرسازی معرفی شوند.

مسئولان امیدوارند که با اجرای این مرحله از طرح مسکن مهر، متقاضیان تمایل بیشتری به عضویت در این طرح داشته باشند.

براساس آمار اعلام شده از سوی مسئولان، تقاضا و نیاز خانواده‌های کشور برای مسکن در سال 1391 به هفت میلیون واحد می‌رسد به طوری که طی پنج سال آینده، با توجه به ترکیب جمعیتی کشور، تقاضا برای مسکن، اشتغال و ازدواج به اوج خواهد رسید.

هر ساله کشور نیازمند 800 هزار واحد مسکونی است و طی پنج سال این میزان نیاز به چهار میلیون و 500 هزار واحد می‌رسد حال آنکه کشور با کمبود سالانه یک میلیون و 500 هزار واحد مسکونی روبه‌رو است و سالانه بین 100 تا 150 هزار واحد نیز در بافت فرسوده تخریب می‌شود.

طبق اظهارات وزیر محترم مسکن و شهرسازی، هم اکنون هشت درصد مردم در خانه‌های سازمانی و خیریه، 25 درصد مردم در خانه‌های اجاره‌ای و 65 درصد نیز در خانه‌های ملکی سکونت و زندگی می‌کنند.

به گفته وزیر مسکن و شهرسازی، تاکنون نزدیک به پنج هزار میلیارد تومان اعتبار (3500 میلیارد تومان خط اعتباری بانک مرکزی و 1500 میلیارد تومان هم از طریق اعتبارات بانک‌ها) به طرح مسکن مهر اختصاص یافته است.

منبع خبر:

+ نوشته شده توسط رشیدنهال در یکشنبه ۲۸ تیر۱۳۸۸ و ساعت 11:1 |

رئيس اداره كل تعاون تهران در گفت‌وگو با فارس خبر داد:
ابلاغ واگذاري گروهي زمين به متقاضيان مسكن مهر در كلانشهرها
خبرگزاري فارس: رئيس اداره كل تعاون تهران گفت:‌ بر اساس مصوبه اخير متقاضيان تهراني و ديگر كلانشهرهاي مسكن مهر مي‌توانند از تسهيلات واگذاري گروهي زمين بهره‌مند شوند.

محمود حيدري در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادي خبرگزاري فارس اظهار داشت: واگذاري گروهي زمين به متقاضيان در قالب تعاون مصوبه‌اي است كه براي كل كشور به جز كلان شهر‌ها، چند ماه قبل در دستور كار شوراي تأمين مسكن كشور قرار گرفت.
وي با اشاره به اين كه در بررسي بعدي تهران از اين قاعده مستثني شد، ادامه داد:‌ بر اساس اين مصوبه سازمان مسكن و شهر‌سازي ملزم به حمايت از افراد علاق‌مند به كار گروهي در زمينه ساخت مسكن شد، اين سازمان بايد با تفكيك زمين، گروه‌هاي سه تا چهار نفري را تحت پوشش قرار داد و آنها را در زمينه تهيه زمين براي ساخت حمايت مي‌كرد.
رئيس اداره كل تعاون تهران افزود: بعد از اين مصوبه، مصوبه جديدي در دستور بررسي قرار گرفت كه بر اساس اين مصوبه تمامي استان‌ها شامل اين طرح مي‌شوند، اين مصوبه با پيگيري‌‌هاي رئيس جمهور به منظور تطبيق و تسريع بخشيدن به عمليات اجرايي مسكن مهر و تسهيل در خانه‌دار شدن اقشار كم درآمد مطرح و در دستور كار دستگاه اجراي قرار گرفت كه به زودي بخش‌نامه آن جهت اجراي طرح به دستگاه‌هاي اجرايي ابلاغ خواهد شد.
وي متذكر شد: در حال حاضر در استان تهران تعداد تعاونيهايي كه بعد از بررسي‌هاي لازم به وزارت مسكن و شهرسازي معرفي شده‌اند 585 تعاوني مسكن مهر با ظرفيت 325 هزار نفر است كه تعداد 45 هزار نفر از اعضاي اين تعاوني‌ها بعد از تكميل فرم " ج " به مفهوم عدم استفاده از تسهيلات يارانه مسكن از مجموع 285 هزار نفري واجدين شرايط چهارگانه حذف و 285 هزار نفر واجد شرايط مي‌توانند بر اساس قانون از تسهيلات تخصيص يافته بهره‌مند و از آن استفاده كنند.
حيدري در خصوص تكليف افراد رد صلاحيت شده جهت استفاده از تسهيلات تخصيص يافته، گفت: از آنجا كه مدتهاست، تعاوني‌هاي كارگري و كارمندي جهت بهره‌مندي از تسهيلات مسكن اشباع و ظرفيت خود را تكميل كرده‌اند، اما مابقي افراد متقاضي مسكن كه به صورت آزاد ثبت‌نام كرده‌اند بعد از ساماندهي و پالايش، ساكنين تهراني مي‌توانند براي ارائه شكايت يا هر درخواستي در تهران به دو شركت خدمات مشاوره‌اي كه آدرس و نشاني آنها بر روي سايت وزارتخانه‌ است، مراجعه و تعيين تكليف كنند.
حيدري در خصوص ثبت‌ نامي‌هاي شهرستاني گفت: ثبت‌ نامي‌هاي شهرستاني هم در صورت داشتن هر گونه شكايتي مي‌توانند به ادارات تعاون در سطح شهرستان‌ها مراجعه و در خصوص مشكل خود طرح موضوع كنند
+ نوشته شده توسط رشیدنهال در یکشنبه ۲۸ تیر۱۳۸۸ و ساعت 10:59 |
به گزارش واحد مرکزی خبر ، سعیدی کیا روز پنجشنبه در جلسه شورای اداری شهرستان سبزوار گفت: از این تعداد 300 هزار واحد در حال اخذ پروانه، هفتاد هزار واحد در حال زیرسازی و حدود 20 هزار واحد در مرحله اسکلت سازی است. وی با اشاره به نیاز به ساخت سالانه یک میلیون و 300 هزار واحد مسکونی برای همین تعداد خانوار در کشور افزود: از این تعداد حدود 400 هزار خانوار در آمدکمی دارندکه باید با کمکهای دولت در قالب طرح مسکن مهر صاحب خانه شوند. وزیر مسکن و شهرسازی گفت: با همین هدف بنیاد مسکن در 2 سال گذشته 460 هزار واحد مسکونی روستایی را ساخته و تحویل داده است.

 سعیدی کیا همچنین با اشاره به وجود 60 هزار هکتار بافت فرسوده در 380 شهر کشور گفت: سالانه 800 هزار واحد مسکونی در بافت فرسوده باید ساخته شود که اگر در هر هکتار 60 تا 70 واحد نوسازی شود چهار تا پنج میلیون واحد مسکونی در این بافت ساخته می شود.

منبع خبر:
+ نوشته شده توسط رشیدنهال در یکشنبه ۲۸ تیر۱۳۸۸ و ساعت 10:58 |
معاون عمرانی استاندار خوزستان خبر داد


    اهواز – خبرنگار دنياي اقتصاد: معاون عمرانی استاندار خوزستان گفت: 5 درصد اعتبار براي ایجاد زیرساختار هاي مسکن مهر در شهرهاي جديد به استان خوزستان تخصیص داده شد.
    سید عباس طباطبایی با بیان این مطلب اظهار كرد: با تخصیص این میزان اعتبار که رقمی در حدود 18میلیارد تومان است، قدم خوبی در امر مسکن مهر در استان برداشته شده است.
    وی از واگذاری 3000 زمین مسکن مهر در شهر هاي جدید رامین و شیرین شهر خبر داد و گفت: با توجه به اینکه تعاونی هاي بسیاری در این دو شهر مشغول فعالیت هستند، تلاش شد تا با ایجاد زیرساخت ها در این دو شهر گامی براي تسریع کار برداشته شود.
    این مقام مسوول خاطرنشان کرد: از جمله مشکلات مسکن مهر، مساله زمین در شهر هاي کوچک استان است که جمعیتی زیر 12هزار نفر دارند، چرا که در این شهرها دولت زمین ندارد و اراضی شخصی هستند که برای خرید زمین نیز یا قیمت ها خیلی بالاست یا زمین کاربری مسکونی ندارد که با مذاکراتی که انجام شده است، قرار شد کاربری مسکونی به این اراضی داده شود و در عوض مالک 60 درصد زمین را در اختیار مسکن مهر قرار دهد که در باغملک و شادگان این مشکل رفع شده و در سایر شهرها نیز در حال بررسی هستیم.
    معاون استاندار در امور عمرانی همچنین با اشاره به اهمیت موضوع مسکن مهر گفت: با توجه به اهمیت موضوع هر هفته با برگزاری جلسه و دعوت از فرمانداران شهر هاي مختلف به بررسی مشکلات مسکن مهر و تعاونی ها در این شهر ها مي پردازیم و هر دو هفته یک بار نیز شورای مسکن با حضور استاندار برگزار مي شود.
    وی با بیان اینکه عمده مشکل شهرستان ها در بخش مسکن مهر نحوه ارائه تسهیلات بانکی است، گفت: اخیرا و به منظور جهت دهی به امر مسکن مهر مقرر شد، بانک مسکن تمامي تسهیلات مربوط به این موضوع را بپردازد.
    طباطبایی افزود: بسیاري از تعاونی ها در دیگر بانک های عامل پرونده داشتند، اما به مرحله انعقاد قرارداد نرسیده بودند و ابهامی که وجود دارد این است که این تعاونی ها از کدام بانک مي توانند تسهیلات دریافت كنند، چراکه بانک مسکن مدعی است تنها به طرح هاي جدید تسهیلات ارائه مي دهد و به طرح هاي دارای پرونده بدون انعقاد قرارداد در دیگر بانک ها تسهیلاتی ارائه نمي دهد. این در حالی است که دیگر بانک ها نیز مدعی هستند، این طرح ها هم باید به بانک مسکن بروند.
    طباطبایی همچنین با اشاره به اینکه قرار بود در این جلسه به مشکلات تعاونی هاي شهر هاي آبادان، ماهشهر، امیدیه و شوشتر رسیدگی شود تصریح کرد: با توجه به گفته هاي مدیران بانکی مقرر شد تا بانک ها با مدیران خود در مرکز در خصوص نحوه پرداخت تسهیلات هماهنگ شوند که یا خود تسهیلات را بپردازند یا تمامي طرح هاي جدید و طرح هاي دارای پرونده نیز از طریق بانک مسکن تسهیلات مورد نیاز را دریافت کنند.
    طباطبایی همچنین با اشاره به رفع مشکل دو تعاونی شوشتر و آبادان در این جلسه گفت: این تعاونی ها از تعاونی هاي فعال استان بودند که بانک مسکن پذیرفت تسهیلات مورد نیاز را به آنها پرداخت كند.
منبع خبر:
+ نوشته شده توسط رشیدنهال در یکشنبه ۲۸ تیر۱۳۸۸ و ساعت 10:56 |
در حالي كه معاون ارشد وزير مسكن و شهرسازي در جديدترين اظهارنظر تلويزيوني خود درباره مسكن مهر كم كاري تعاوني ها، عدم تخصيص تسهيلات بانكي و زمين هاي معارض را عمده ترين دلايل كندي پيشرفت مسكن مهر اعلام كرده، اما در مقابل، يك فعال ساختماني، ناتواني و كم كاري بدنه مديريتي مسكن مهر را عمده ترين دليل اصلي ناموفقيت مسكن مهر اعلام مي كند.

مجتبي بيگدلي، رييس انجمن انبوه سازان مسكن و ساختمان با اعلام اين مطلب به دنياي اقتصاد گفت: با توجه به اينكه عملكرد طرح مسكن مهر در طي اين 3سال بسيار ضعيف بوده است، لذا از رييس جمهور تقاضا دارم به منظور تضمين موفقيت اين طرح ملي همزمان با آغاز دولت دهم مديران جديدي براي طرح مسكن مهر منصوب كند.وي تاكيد كرد: به رغم آنكه بي سابقه ترين وام هاي توليد مسكن به پروژه مهر اختصاص داده شد و با توجه به واگذاري زمين هاي 99 ساله به متقاضيان در اسرع وقت و همچنين مهيا بودن ساير شرايط لازم نظير تزريق به موقع سهم آورده نقدي اعضا به اين پروژه، در نتيجه قوي ترين دليل شكست اين پروژه ملي، كم كاري بدنه مديريتي طرح مسكن مهر بوده است. به گفته اين فعال ساختماني پيشتر و همزمان با آغاز طرح مسكن مهر، وزير مسكن و شهرسازي اعلام كرده بود از رهگذر طرح مسكن مهر بايد سالانه 5/1ميليون واحد مسكوني توليد مي شد و اكنون با توجه به محقق نشدن اين انتظار به تعبيري طرح مسكن مهر شكست خورده است. وي تصريح كرد: با توجه به اينكه گروه هاي هدف طرح مسكن مهر اقشار آسيب پذير هستند و با توجه به تاكيد آقاي احمدي نژاد بر اجراي اين طرح با قوت هرچه تمام تر، ضروري است كه مديران بدنه طرح مسكن مهر درخصوص عملكرد ناموفق و ضعيف خود به مردم توضيح دهند ودر اين زمينه پاسخگو باشند.
بيگدلي خاطرنشان ساخت: با گذشت سه سال از طرح مسكن مهر فقط كمتر از هزار واحد مسكوني تاكنون ساخته شده است. وي افزود: مديران مسكن مهر بايد صادقانه در محضر مردم به اشتباهات خود اعتراف كنند و نقاط ضعف خود را كاملا بيان كنند.

منبع خبر:
+ نوشته شده توسط رشیدنهال در یکشنبه ۲۸ تیر۱۳۸۸ و ساعت 10:54 |
مدير كل تعاون استان تهران گفت: هم اكنون سقف وام طرح مسكن مهر 14 ميليون تومان است كه پيش بيني مي شود اين رقم افزايش يابد.

محمود حيدري در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران افزود: افزايش سقف وام طرح مسكن مهر در دستور كار شوراي عالي مسكن قرار گرفته است.

وي در باره امكان افزايش مبلغ وام 14 ميليون توماني به وسیله دولت به تعاوني هاي مسكن مهر گفت: هم اكنون شوراي عالي مسكن افزايش مبلغ تسهيلات مسكن مهر را بررسي مي كند.

حيدري تصريح كرد: تاكنون يك ميليون و چهل هزار نفر متقاضي ثبت نام شده در استان تهران، در قالب تعاوني هاي مسن كارگري، كارمندي و مسكن مهر آزاد استان تهران سازماندهي و 318 هزار نفر نيز در سطح كل استان تهران به سازمان مسكن و شهرسازي معرفي شده اند.

مدير كل تعاون استان تهران ادامه داد: در بررسي هاي به عمل آمده تاكنون حدود 277 هزار متقاضي مسكن مهر واجد شرايط شناخته شده كه براي دريافت زمين از سوي سازمان مسكن و شهرسازي به دو شهر جديد پرند و هشتگرد معرفي شده اند./ق

منبع خبر:

+ نوشته شده توسط رشیدنهال در چهارشنبه ۲۴ تیر۱۳۸۸ و ساعت 14:20 |
بايد همه چيز را خوب و ز يبا جلوه داد مردم واقعيت را مي‌دانند
توصيه به جوانان براي خانه‌دار شدن
وام 18ميليوني بانك مسكن در تهران تبديل به خانه نمي‌شود.

گروه مسكن- وزير مسكن دولت نهم براي حضور در دولت دهم برنامه جديدي ندارد، اما فقط قصد دارد برخي از برنامه‌هاي فعلي را بهبود بخشد.
محمد سعيدي‌كيا در عين حال بر هدايت طرح مسكن مهر تاكيد دارد.
وزير مسكن از تداوم مسكن مهر در دولت دهم تحت هر شرايطي، خبر داد و گفت: چه بنده باشم و چه نباشم، طرح مسكن مهر با جديت بيشتر در دولت دهم پيگيري و اجرا خواهد شد.
محمد سعيدي‌كيا كه اواخر وقت روز شنبه در برنامه نگاه يك شبكه يك سيما سخن مي‌گفت به مردم پيام داد همه آنهايي كه در اين طرح ملي ثبت‌نام كرده‌اند با اميدواري كامل آن را دنبال كنند.
وزير مسكن همچنين افزود: براي صاحبخانه شدن از طريق مسكن مهر هنوز فرصت باقي است و مردمي كه حايز شرايط استفاده از زمين‌هاي 99ساله هستند مي‌توانند از طريق وزارت تعاون ثبت‌نام كنند.
مقام ارشد وزارت مسكن درباره نحوه خانه‌دار شدن جوانان نيز گفت: همين مسكن مهر بهترين روش براي خانه‌دار شدن اين قشر است.
سعيدي‌كيا در ادامه به اوضاع ساخت‌وساز اشاره كرد و گفت: در حال حاضر انبوه‌سازان با تمام ظرفيت فعال نيستند و بايد با تجديد نظر در اين مورد، توليد مسكن در كشور افزايش يابد.
وي به نياز سالانه كشور به 5/1‌ميليون واحد مسكوني اشاره كرد و گفت: اگر به اين هدفگذاري در ساخت مسكن دست‌ يابيم مطمئنا از اين به بعد شاهد رشد جهشي قيمت مسكن در كشور نخواهيم بود.
وزير مسكن به انبوه‌سازان و شركت‌هاي ساختماني توصيه كرد با راه‌اندازي صندوق‌هاي زمين و ساختمان تحت حمايت وزارت مسكن و سازمان بورس، پروژه‌هاي عظيم ساختماني را با كمك سرمايه‌هاي مردم آغاز كنند.
وام 18‌ميليوني به خانه نمي‌رسد
در ادامه گفت‌وگوي وزير مسكن با شبكه يك سيما، سعيدي‌كيا درباره تاثير وام 18‌ميليوني خريد كه هم‌اكنون بانك مسكن آن را اعطا مي‌كند، گفت: قبول دارم كه اين وام در تهران و شهرهاي بزرگ نمي‌تواند تبديل به خانه شود، اما در شهرهاي كوچك افراد مي‌توانند با اين وام و 9‌ميليون تومان سپرده‌اي كه در بانك قرار مي‌دهند به راحتي صاحب مسكن متوسط شوند.
وزير مسكن در عين حال افزود: وام 18‌ميليوني خريد مسكن صرفا براي جبران كمبود مالي است.
حضورم به آقاي رييس جمهور بستگي دارد
محمد سعيدي‌كيا بدون آنكه نظرش را درباره تمايل به حضور در كابينه دهم اعلام كند، هر نوع تصميم گيري در اين باره را به شخص رييس‌جمهور مرتبط كرد و گفت: درباره وزير مسكن دولت دهم و حضور يا عدم حضور بنده از آقاي رييس‌جمهور پرسش كنيد.
سعيدي‌كيا اما بر بهبود نسبي برنامه‌ها و طرح‌هاي فعلي بخش مسكن در دولت دهم تاكيد كرد و در عين حال گفت: بطور قطع طرح مسكن مهر ادامه پيدا مي‌كند.
وزير مسكن دولت فعلي تصريح كرد: درك وضعيت سخت مردم در امر مسكن بيشترين اثرگذاري را روي بنده و همكارانم در وزارت مسكن داشته است.
وي افزود: من سعي كردم هميشه با مردم منصفانه صحبت كنم. چون معتقدم اگر آدم همه چيز را خوب و زيبا جلوه دهد درحالي‌كه مردم واقعيت را مي‌دانند صورت خوشي ندارد.
نحوه انتصابات در وزارت مسكن
وزير مسكن هر نوع عزل يا نصب مديران وزارت مسكن را منوط به كسب رضايت كميته‌اي متشكل از معاونان وزارت مسكن دانست و گفت: چنانچه قصد داشته باشيم فردي را به عنوان مدير در يكي از بخش‌هاي وزارت مسكن جايگزين كنيم ابتدا صلاحيت و تعهد فرد مورد نظر را بررسي مي‌كنيم و سپس در شوراي معاونين نظر نهايي صادر مي‌شود.

بافت فرسوده و برخي كم‌كاري‌ها
وزير مسكن از آنجا كه در ابتداي گفت‌وگو بر راستگويي با مردم تاكيد كرده بود به برخي كاستي‌ها در نوسازي بافت فرسوده اشاره كرد و گفت: به هرحال امكانات و تسهيلات مالي كه براي تشويق مالكان خانه‌هاي فرسوده به نوسازي قرار داده شده به اندازه كافي نيست، اما در همان قدري كه موجود است به مردم كمك مي‌كنيم.
سعيدي‌كيا همچنين كاستي‌ها در امر مقاوم‌سازي بناهاي فعلي را نيز تاييد كرد و گفت: بايد يكسري ماشين‌آلات و تجهيزات مخصوص براي نحوه مقاوم‌سازي ساختمان‌ها وارد كشور شود تا مهندسان مشاور از اين طريق بتوانند بناها را دربرابر زلزله مقاوم كنند.
مسكن مهر
محمد سعيدي‌كيا مجددا به موضوع مسكن مهر وكارهايي كه تاكنون در اين پروژه انجام شده اشاره كرد و گفت: تاكنون بيش‌از يك‌ميليون‌ و 200‌هزار زمين 99 ساله براي ساخت مسكن مهر به مردم واگذار شده كه اين حجم واگذاري زمين معادل بيش‌از 60‌درصد كل واگذاري زمين از بعد از انقلاب تا كنون بوده است.

منبع خبر:

+ نوشته شده توسط رشیدنهال در چهارشنبه ۲۴ تیر۱۳۸۸ و ساعت 14:19 |

استاندار کردستان و عضو شورای عالی مسکن اعلام کرد: پیش‌بینی می‌شود سالانه در کل کشور یک میلیون واحد مسکن مهر احداث شود و این امر در راستای اختیاراتی که رئیس جمهور به استانداران داده است، صورت می‌گیرد.

وی در پایان گفت: واگذاری طرح مسکن مهر به تعاونی‌ها پیشرفت کار را کندتر می‌کند و اگر این طرح با نظارت نظام مهندسی صورت گیرد قطعا نتیجه بهتری را در پی خواهد داشت. در این جلسه، امین شعبانی، نماینده مردم سنندج، کامیاران و دیواندره در مجلس شورای اسلامی نیز در سخنانی، مهمترین عامل در راستای اجرای مسکن مهر را، جلب اعتماد عمومی دانست و گفت: انجام دادن به موقع این طرح موجب جلب اعتماد مردم می‌شود. وی افزود: در حال حاضر 320 هکتار زمین برای ساخت مسکن مهر در استان کردستان در نظر گرفته شده است. وی از مسکن به عنوان مامن و سرپناه انسان‌ها نام برد و اظهار داشت: این مکان در کشور ما محل زندگی، راز و نیاز با خدا و رشد و پیشرفت انسان در تمام ابعاد زندگی است. استاندار کردستان تصریح کرد: خوشبختانه هیچ‌گونه محدودیت اعتباری در راستای ساخت مسکن مهر وجود ندارد و احداث مسکن به عنوان ضروری‌ترین نیاز انسان همواره اصلی‌ترین اولویت مسئولان نظام است. به گزارش ایسنا، عضو شورای عالی مسکن و نماینده رئیس‌جمهور نیز در این جلسه گفت: در قالب مسکن مهر برای یک میلیون و 300 هزار واحد مسکونی زمین تامین شده که 600 هزار واحد مسکونی در مرحله آماده‌سازی و 400 هزار واحد مسکونی نیز پروانه ساخت گرفته و آماده ساخت شده است. مقداد همتی تصریح کرد: در راستای این طرح تاکنون بیش از 3 میلیون و 800 هزار نفر متقاضی مسکن ثبت‌نام کرده‌اند و برای یک میلیون و 300 هزار واحد مسکونی زمین واگذار شده است. وی در ادامه یادآور شد: یکی از مشکلات پیش‌روی استان کردستان در اجرای مسکن مهر، پرداخت نشدن تسهیلات بانکی است که در این راستا استان کردستان تنها استانی است که هنوز در این زمینه مشکل دارد. وی اذعان کرد: باید بانک‌ها هرچه سریع‌تر نهایت تلاش و همکاری خود را انجام دهند در غیر این صورت از طریق بانک مرکزی با بانک‌های متخلف برخورد می‌شود.

به گزارش خبرگزاری اقتصادی ایران(econews.ir)، "اسماعیل نجار" در جلسه شورای هماهنگی مسکن مهر کردستان در سنندج، گفت: برای تامین اعتبارات مالی مسکن مهر بانک‌های عامل باید همه تلاش خود را بکار ببرند.

منبع خبر:

+ نوشته شده توسط رشیدنهال در چهارشنبه ۲۴ تیر۱۳۸۸ و ساعت 14:17 |
در نشست شوراي عالي مسكن كشور ضمن تاكيد مجدد بر سرعت گرفتن اين طرح ملي مسكن مهر، رئيس جمهور، استاندار را مامور هماهنگي و پيگيري مسكن مهر در استان دانست.

به گزارش موج و به نقل از روابط عمومي استانداري كردستان ، در نشست مشترك استانداران با مسولان بخش مسكن مقرر شد سازمان‌هاي مسكن استان و همچنين ادارات تعاون كليه امور مسكن مهر را با استانداري‌ها هماهنگ كنند.
همچنين مقرر شد در صورت نياز به تغيير يا برنامه‌اي متفاوت، استانداران مي‌توانند پيشنهادشان را براي تصويب به شوراي عالي مسكن ارائه دهند.در نشست مشترك اعضاي شوراي عالي مسكن با استانداران بر همكاري جدي بانك مسكن با تعاوني‌هاي مسكن مهر نيز تاكيد شد.
رييس‌جمهور در اين نشست با بيان اينكه تامين مسكن و اشتغال مردم به ويژه جوانان از جلوه‌هاي ارزشمند خدمتگزاري است، تاكيد كرد: تسريع در اجراي طرح‌هاي مسكن مهر و بنگاه‌هاي زودبازده با تلاش استانداران و همكاري همه دستگاه‌هاي اجرايي و به منظور تامين مسكن و اشتغال مردم ضروري است.
محمود احمدي‌نژاد با اشاره به آمادگي بانك‌ها براي ارائه تسهيلات به طرح‌هاي مسكن مهر و اشتغال‌زايي گفت: ارائه ابزار و منابع به افرادي كه حرفه‌اي بلد هستند از وظايف دولت است و از همين رو ايجاد بنگاه‌هاي زودبازده به عنوان بخشي از اشتغال بايد در كنار جذب سرمايه‌گذاري و اجراي طرح‌هاي بزرگ دنبال شود.
رييس شوراي عالي مسكن با بيان اينكه بايد با احداث سالانه يك ميليون واحد مسكوني و‌ ظرف پنج سال به نقطه‌اي مطلوب در بخش مسكن دست يافت، اظهار كرد: مسير اجراي طرح مسكن مهر و خانه دار شدن مردم بايد با تلاش، همت و پشتكار مسوولان مربوطه كوتاه شود و هزينه‌ها كاهش يابد.

منبع خبر:
+ نوشته شده توسط رشیدنهال در چهارشنبه ۲۴ تیر۱۳۸۸ و ساعت 14:15 |

زمین حدود 500 هزار متقاضی در مرحله آماده سازی و برای بیش از 300 هزار واحد از این زمینها پروانه ساخت صادر شده که به تدریج وارد فرایند ساخت و ساز شده اند

معاون امور مسکن و ساختمان وزارت مسکن گفت : وزارت تعاون تاکنون یک میلیون و 280 هزار متقاضی واجد شرایط دریافت مسکن مهر را معرفی کرده که به آنان زمین واگذار شده است .

 به گزارش پايگاه اطلاع رساني دولت به نقل از واحد مرکزی خبر،  خواجه دلویی در برنامه گفتگوی ویژه خبری شبکه دوم سیما ، افزود : از این تعداد ، زمین حدود 500 هزار متقاضی در مرحله آماده سازی و برای بیش از 300 هزار واحد از این زمینها پروانه ساخت صادر شده است که به تدریج وارد فرایند ساخت و ساز شده اند.

،‌وی گفت:از این تعداد بیش از75 هزار واحد نیز از مرحله پی سازی و سفت کاری گذشته و به مرحله نصب اسکلت رسیده و در برخی از استانها تعدادی از واحدهای مسکونی طرح مسکن مهر آماده بهره برداری شده است.

معاون وزیر مسکن درباره روند ساخت مسکن مهر گفت : وظیفه اصلی دولت تامین زمین است و به همین منظور برای تسریع در واگذاری زمین ، زمانی حدود 7 ماه برای آماده سازی و دو سال نیز برای ساخت در نظر گرفته شده است .

وی یادآور شد ، مشکلات تامین تسهیلات بانکی برنامه دولت را دچار رکود کرد که با تصمیمات شورای عالی مسکن ، برطرف شد.

خواجه دلویی درباره پیشرفت برنامه های دولت در طرح مسکن مهر در برخی استانهای کشور گفت : در زمینه آماده سازی ، خراسان رضوی با 44 هزار واحد مسکونی یکی از نمونه های موفق در طرح مسکن مهر است و اصفهان با 45 هزار و هرمزگان با 23 هزار واحد مسکونی از این مرحله گذشته و موفق به احداث شده اند.

وی تصریح کرد :تلاش متقاضیان و پیگیری بخش تعاونی آنها در تسریع عملیات ساختمانی تا مرحله احداث موثر بوده است .

معاون وزیر مسکن درباره زمینهای معارض که در مجموع 5 درصد از زمینهای تخصیص داده شده به مسکن مهر را در بر می گرفت و همچنین کمبود زمین دولتی در برخی استانهای شمالی کشور گفت:با اعزام کارگروه به استانهایی که مشکلات خاص دارند، راهکارهای مناسب برای برطرف شدن مشکلات به دست آمده است .

وی درباره چگونگی ساخت و ساز واحدهای طرح مسکن مهر گفت: افراد هم می توانند به صورت گروهی ( چند خانواده ) و هم با عضویت در شرکت های تعاونی در این طرح شرکت کنند که در بخش گروهی ساخت وساز به دست خود متقاضیان صورت خواهد گرفت.

سهمانی ، عضو هیئت مدیره بانک مسکن نیز درباره ارائه تسهیلات طرح مسکن مهر از طریق بانک مسکن گفت : ابتدا شش بانک مسئول ارائه تسهیلات این طرح بودند که به دلیل تسهیل و تسریع و یکنواختی و تخصصی بودن بانک مسکن برای پرداخت ها ، این امر به بانک مسکن واگذارشد .

وی با اشاره به اینکه پارسال ، بانک مرکزی برای طرح مسکن مهر 2500 میلیارد ریال اعتبار به بانک مسکن اختصاص داد ، افزود: امسال نیز منابع مالی از بانک مرکزی تامین شد و هیچگونه نگرانی در ارائه تسهیلات طرح مسکن مهر وجود ندارد.

سهمانی درباره نحوه ارائه تسهیلات به متقاضیان این طرح گفت : تسهیلات طرح مسکن مهر در مجموع به 150 میلیون ریال می رسد که از این مقدار ده میلیون ریال به بخش آماده سازی و 140 میلیون ریال نیز در سه مرحله برای احداث واحدهای مسکونی تخصیص داده شده است .

وی افزود : با تکمیل مدارک افراد ، قرارداد میان بانک مسکن و شرکت تعاونی متقاضی بسته می شود و بی درنگ تسهیلات در اختیار متقاضیان قرار می گیرد.

سهمانی یادآور شد : بانک مسکن با 1100شعبه در سراسر کشور با نظارت و ارزیابی دقیق ، روند کار طرح های مسکن مهر را در بخش ارائه تسهیلات پیگیری می کند.

همچنین در این برنامه فردی در گفتگوی تلفنی درباره نام نویسی خود در طرح مسکن مهر در دماوند گفت : ما با تشکیل تعاونی بعد از گذشت یک و سال نیم هنوز زمین نداریم که خواجه دلویی پاسخ داد : در استان تهران برای 230 هزار واحد مسکونی ، زمین تامین شده است که باید واگذار شود که دماوند نیز با تخصیص 65 هکتار زمین شامل این واگذاری است .

بیگدلی رئیس انجمن انبوه سازان مسکن نیز با انتقاد از روند اجرای طرح مسکن مهر ، و شرکت ندادن انبوه سازان در این طرح گفت : انبوه سازان مسکن به دنبال سهم خاصی نیستند و فقط خدمت به مردم و تسریع در پیشرفت و ارائه تجربه تخصصی خود به اجرای صحیح این طرح را مد نظر دارند.

وی افزود : برای تحول در نظام طرح مسکن مهر ، باید شفاف ، گسترده و بسیار روشن ، تولید کنندگان مسکن را مشارکت بدهیم و آنان را با فناوری نوین ساخت و ساز مسکن آشنا کنیم.
+ نوشته شده توسط رشیدنهال در چهارشنبه ۲۴ تیر۱۳۸۸ و ساعت 14:14 |
 به جرأت می‌توان گفت حرکت‌لاک پشتی صنعتی‌سازی ساختمان یکی عوامل تأثیر‌گذار در بخش تولید است.

سمیه فتحی: گویا طولانی شدن رکود بازار مسکن به‌تدریج دامن‌گیر بخش ساخت وساز مسکن هم شده به طوری که تولید خانه نیز همانند بازار آن در خوابی فرو رفته و خیال بیدار شدن ندارد و علی‌رغم تأکید مسئولان امر در رشد صدور پروانه‌های ساختمانی در عمل شاهد افزایش تعداد ساختمان‌های تمام شده با توجه به نیازی که کشور دارد نیستیم. با وجود تمام موانع موجود بر سر راه تولید مسکن به جرأت می‌توان گفت حرکت‌لاک پشتی صنعتی‌سازی ساختمان یکی عوامل تأثیر‌گذار در بخش تولید است.

در حال حاضر کمتر از3 درصد ساختمان‌های کشور به شکل صنعتی ساخته می‌شوند این درحالی است که سالانه 5/1 واحد مسکونی در کشور باید ساخته شود. در شرایط فعلی با توجه به رشد روز افزون نیاز جامعه به مسکن ساخت سنتی نمی‌تواند جوابگو باشد و تنها چاره صنعتی‌سازی ساختمان است که گویا آن هم در شرایط فعلی در حاشیه قرار دارد و باید در انتظار ماند دولت در برنامه‌های آینده خود چه سرنوشتی را برای صنعتی‌سازی ساختمان با توجه به نیاز انبوه در بخش مسکن پیش‌بینی کرده است.

محمود فاطمی عقدا معاون وزیر مسکن و شهرسازی و رئیس مرکز تحقیقات ساختمان و مسکن در گفت‌وگو با «خبر» با تشریح فعالیت‌های صنعتی‌سازی ساختمان در کشور اظهار کرد: گام‌های اولیه که ایجاد بستر و تأمین ابزارها در جهت تولید صنعتی‌سازی برداشته و جامعه از شیوه نیمه صنعتی وارد دوران صنعتی‌سازی شده است به طوری که در سال‌های آینده شاهد ساخت خانه‌هایی خواهیم بود که تماما به روش صنعتی تولید می‌شوند و با این حساب عرضه به سمت برابری با تقاضا گام بر می‌دارد و آن وقت ارزانی قیمت خانه را پیش رو خواهیم داشت اما در این مسیر نباید عجول باشیم.

وی افزود: به طور قطع نمی‌توان گفت امسال با رشد چند درصدی مواجه خواهیم شد اما بستر و ابزار کار فراهم شده و به‌تدریج شاهد رشد چشمگیر در این زمینه خواهیم بود به طوری که اجباری شدن تولید مصالح استاندارد در ساخت‌وساز مسکن یکی از گام‌های اصلی در حرکت به سوی صنعتی‌سازی ساختمان است چراکه امسال دیگر هیچ کارخانه‌ای حق ندارد مصالح غیر استاندارد تولید کند و در صورت مشاهده تخلف محسوب شده و با آنها برخورد قانونی می‌شود.

فاطمی عقدا ادامه داد: از ابتدای امسال گزارشاتی در این خصوص اعلام شده و دستگاهای نظارتی سریعاً با تخلف‌کنندگان برخورد کرده‌اند که مسئله باعث شده با به کارگیری مصالح استاندارد، صنعتی‌سازی نیز رو به رشد باشد.
معاون وزیر مسکن و شهرسازی ترویج تکنیک‌ها و فناوری‌های مربوط به صنعتی‌سازی ساختمان را یکی دیگر از اقدامات صنعتی‌سازی ساختمان دانست و گفت: تاکنون بیش از 90 شرکت تأییدیه فنی در زمینه صنعتی‌سازی ساختمان از مرکز تحقیقات ساختمان و مسکن دریافت کرده‌اند تا به تولید این فناوری‌ها بپردازند. لذا پیش‌بینی شده در شروع صنعتی‌سازی این تعداد کارخانه نیاز جامعه را پاسخ دهد.

فاطمی عقدا یکی از مشکلات صنعتی‌سازی را عدم وجود نیروی حرفه‌ای عنوان کرد وگفت: ضعف نیروی انسانی ماهر در اجرای تکنولوژی‌های نوین ساختمانی در کشور داریم. از این رو مرکز تحقیقات ساختمان و مسکن با کمک سازمان فنی و حرفه‌ای در همین راستا آموزش‌های لازم در این زمینه را آغاز کرده است و سعی دارد با نهادینه کردن این آموزش‌ها زمینه برای ارتقای صنعتی‌سازی ساختمان را ایجاد کند.

وی افزود: به تناسب افزایش تولیدات صنعتی فرهنگ‌سازی نیز آغاز شده است و به‌تدریج جامعه در حال پذیرفتن استفاده از محصولات صنعتی در ساخت خانه است لذا پیش‌بینی می‌شود امسال جهش خوبی در تولید صنعتی ساختمان داشته باشیم.

رئیس مرکز تحقیقات ساختمان و مسکن با تأکید براینکه نباید انتظار بی‌جا در تولید صنعتی ساختمان داشته باشیم، تصریح کرد: هر پدید‌ه​ای نیاز به گذر زمان دارد وقتی از شیوه سنتی به سمت نیمه صنعتی حرکت کردیم باید جامعه آمادگی لازم را به دست می‌آورد و در شرایط فعلی این عزم در کشور وجود دارد اما نیازمند همراهی بیشتر است تا در آینده نزدیک شاهد رشد چشمگیر صنعتی‌سازی ساختمان باشیم. نباید با شتاب وعجله تنها الگویی در جامعه بنا کنیم که در نهایت نتیجه نداشته باشد. به گفته فاطمی عقدا صنعتی‌سازی کیفیت، دوام، ایمنی و صرفه‌جویی در هزینه‌ها را به همراه دارد، در این راستا کار فرهنگ‌سازی نیز آغاز شده است.

منبع خبر:

+ نوشته شده توسط رشیدنهال در سه شنبه ۲۳ تیر۱۳۸۸ و ساعت 17:48 |
شیوه نامه پرداخت تسهیلات آماده سازی زمین طرح مسکن مهر (اجاره 99 ساله زمین) از سوی بانک مرکزی ابلاغ شد. روابط عمومی این بانک اعلام کرد: شیوه نامه تسهیلات آماده سازی زمین طرح مسکن مهر (اجاره 99ساله زمین) پس از تایید معاون اول رییس جمهور و به منظور ایجاد وحدت رویه و تسریع و تسهیل در امر پرداخت تسهیلات طی نامه ای بشرح ذیل به مدیران عامل بانک های ملی ایران، صادرات ایران، تجارت، ملت، رفاه کارگران و مسکن


مرحله اول: اداره کل تعاون استان
 - پالایش و سازماندهی متقاضیان مسکن مهر در چارچوب ضوابط و مقررات مربوطه  - تاسیس شرکت تعاونی مسکن حتی الامکان به صورت شرکت تعاونی های کارمندی ، کارگری و محله ای  - معرفی متقاضیان به سازمان مسکن و شهرسازی استان جهت دریافت زمین با مدارک ذیل :
 تصویر اساسنامه شرکت تعاونی مسکن ممهور به مهر اداره تعاون همراه با کد اقتصادی اداره مذکور
 تصویر آگهی ثبت شرکت تعاونی  ت تصویر آگهی آخرین تغییرات ( در صورت وجود )   فهرست اسامی اعضا» واجد شرایط شرکت تعاونی با مشخصات کامل  .کمیته ای به مسئولیت سازمان مسکن و شهرسازی با حضور اداره کل تعاون و بانک یا بانکهای عامل در استان تشکیل و طرحها از لحاظ مدارک در این کمیته تکمیل و سپس به بانک ابلاغ می گردد .  در صورت وجود نواقص احتمالی مدارک مراتب از سوی بانک جهت رفع نقص به کمیته منعکس می شود و پرونده عودت داده نخواهد شد .
مرحله دوم: سازمان مسکن و شهرسازی استان
 - دریافت معرفی نامه اداره کل تعاون به انضمام مدارک مربوطه  - تشخیص عدم استفاده از زمین و مسکن دولتی و تسهیلات یارانه ای از طریق اطلاعات زمین و مسکن  .تبصره: سازمان مسکن و شهرسازی در صورت عدم تطبیق مدارک و یا استفاه از زمین و مسکن دولتی و نواقص احتمالی مدارک متقاضیان حداکثر ظرف مدت یک هفته پرونده متقاضیان را با ذکر دلیل به اداره تعاون مسترد می نماید.  - تحویل زمین اجاره ای به متقاضیان و تنظیم تفاهم نامه فی مابین وزارت مسکن و شهرسازی و متقاضی (درصورت واگذاری زمین به صورت اجاره ای)  - تهیه طرح و نقشه آماده سازی زمین توسط شرکت تعاونی مسکن و تصویب آن در سازمان مسکن و شهرسازی  - اطمینان از قابلیت ترهین زمین و تحویل یافته به شرکت تعاونی توسط بانک عامل - ضمنا زمین تحویل یافته دارای یکی از شرایط ذیل است:  دارای سند مالکیت باشد ت دارای قرارداد واگذاری زمین شهری به صورت اجاره بلند مدت 99 ساله با حدود اربعه مشخص باشد (مورد قبول اداره ثبت مبنی بر رهن آن) ت سند اجاره بلند مدت اعم از دولتی یا اوقافی باشد  - تشریح روند، نحوه و ضوابط اخذ تسهیلات آماده سازی برای آشنایی مسئولین شرکت تعاونی
 - تشکیل جلسه با حضور نمایندگان مدیرکل تعاون رئیس سازمان مسکن و شهرسازی و بانک عامل برای بررسی اولیه  - معرفی شرکت تعاونی به بانک عامل به همراه مدارک ذیل: ت معرفی نامه فرم درخواست تسهیلات (فرم 2-4) (قید موضوع حداکثر مدت اعتبار معرفی نامه از تاریخ صدور یک ماه می باشد در معرفی نامه های صادره ضروری است)  تصویر اساسنامه، آگهی ثبت شرکت آگهی خرید تغییرات و فهرست اسامی اعضا» ت سند مالکیت زمین، قرارداد واگذاری یا سند اجاره بلند مدت اعم از دولتی یا اوقافی
 طرح آماده سازی زمین مصوب سازمان مسکن وشهرسازی (بر اساس آئین نامه اجرایی بند "د" تبصره 6 قانون بودجه سال 86 )
مرحله سوم: بانک عامل
 - اخذ معرفی نامه سازمان مسکن وشهرسازی به انضمام مدارک ارسالی  مدارک لازم: فرم تسهیلات، مدارک مربوط به شرکت تعاونی، مستندات مالکیت عرصه قرارداد واگذاری اجاره ای بلند مدت (99 ساله) معرفی نامه سازمان مسکن و شهرسازی، نقشه آماده سازی تصویب شده.  - بانک حداکثر 15 روز پس از تکمیل مدارک و اعلام کمیته اقدامات لازم برای بررسی و در صورت تایید انعقاد قرارداد با تعاونی را به عمل آورده و در صورت عدم موافقت مراتب را به سازمان مسکن وشهرسازی اعلام می کند. توضیح: در صورت وجود مغایرت و عدم امکان انعقاد قرارداد به علت نقص مدارک، انصراف متقاضی، عدم امکان ترهین پلاک به علت مشکلات ثبتی یا وجود معارض، عدم انطباق با ضوابط و مقررات بانکی، معرفی نامه به سازمان مسکن و شهرسازی با ذکر دلایل عودت داده خواهد شد.  - پس از تصویب طرح اعلام به تعاونی مسکن برای واریز مبلغ 5 میلیون ریال سهم هر یک از اعضا» به حساب شرکت تعاونی نزد بانک عامل
تبصره: در صورتی که متقاضی سهم خود را هزینه کرده و سازمان مسکن و شهرسازی آن را تایید کتبی کند نیاز به واریز این مبلغ نیست.  - پس از احراز شرایط انعقاد قرارداد برای تسهیلات آماده سازی به ازا» هر واحد 10 میلیون ریال و سپس واریز کل تسهیلات آماده سازی زمین و سهم الشرکه شریک (موجود در حساب جاری) به حساب مشترک مشارکت مدنی.  - برداشت مبالغ از حساب مشترک و واریز به حساب تعاونی با درخواست کتبی تعاونی مسکن و شهرسازی و تایید اداره کل تعاون و سازمان مسکن شهرسازی متناسب با پیشرفت کار
مرحله چهارم: نظارت بر عملیات آماده سازی
 (سازمان مسکن و شهرسازی)
 - نظارت عالیه بر روند اجرایی عملیات آماده سازی و اعلام پیشرفت فیزیکی پروژه به بانک عامل توسط سازمان مسکن شهرسازی  - تهیه مقدمات انعقاد قرارداد اجاره 99 ساله زمین و معرفی شرکت تعاونی به بانک برای اعطای تسهیلات ساخت پروژه.

منبع خبر:

+ نوشته شده توسط رشیدنهال در سه شنبه ۲۳ تیر۱۳۸۸ و ساعت 17:46 |
عضو کميسيون عمران مجلس شوراي اسلامي گفت:اعطاي تسهيلات به مسکن مهر در خروج بازار مسکن از رکود طولاني مدت فعلي موثر است.
حجت الاسلام محمد علي رضايي روز سه شنبه به خبرنگار ايرنا گفت: همچنان شاهد تداوم رکود در بازار مسکن هستيم که خروج از آن نيازمند برنامه ريزي دقيق و ورود جدي دولت به اين بحث است.
وي با بيان اينکه به هيچ وجه با افزايش اجاره بها به شکلي که در برخي رسانه ها مطرح مي شود موافق نيستم، گفت: همچنان نمي توان پيش بيني کرد خروج بازار مسکن از رکود در چه زماني محقق مي شود.
نماينده مردم تربت حيدريه گفت: اخيرا رييس جمهور طي جلسه اي با اعضاي شوراي عالي مسکن بر پرداخت وام هاي مسکن مهر از سوي بانک ها تاکيد کرد.
وي اظهار داشت: در صورتي که پرداخت وام و تسهيلات به مسکن مهر تحقق يابد مي توان اميدوار بود که شاهد اثر گذاري پيش بيني شده در بازار مسکن باشيم .
او با اشاره به اينکه بانک مدعي است توان پرداخت اين حجم تسهيلات را ندارد، گفت: بايد ديد وضعيت و شرايط وزارت مسکن در دولت دهم چگونه خواهد بود .
اين نماينده تاکيد کرد: هر فردي که به عنوان وزير مسکن انتخاب شود بايد رسيدگي به وضعيت بازار مسکن را در اولويت کاري قرار دهد و فعاليت جدي در اين زمينه را آغاز کند.
وي گفت: در سال ساخت يک ميليون و 300 هزار واحد مسکوني در کشور ضروري است و در صورتي که توان و شرايط ساخت اين تعداد به هر دليل وجود نداشته باشد بايد در انتظار بروز مشکلات بعدي باشيم.
رضايي گفت: هرچه بانک ها نسبت به پرداخت تسهيلات به مسکن مهر و انبوه سازان همکاري نمايند مي توان اميدوار بود که به شرايط خروج از بازار مسکن نزديک شويم.
منبع خبر:
+ نوشته شده توسط رشیدنهال در سه شنبه ۲۳ تیر۱۳۸۸ و ساعت 17:45 |

برگزاری پانا: رييس سازمان مسکن و شهرسازي آذربايجان غربي از شرکت هاي خدمات رسان استان خواست با تسریع امور ، شهرداري اروميه را براي صدور 3 هزار پروانه ساخت طرح مسکن مهر تا پايان تيرماه ياري کنند.

به گزارش خبرنگار اقتصادی پانا،علي خان محمدي در جلسه مشترک با مسولان شرکت خدمات رسان گفت : با توجه به هماهنگي هاي به عمل آمده شهرداري اروميه آماده است تا پايان تيرماه پروانه ساخت 3 هزار واحد مسکوني طرح مسکن مهر در اين شهر را صادر کند که لازمه اجراي سريع اين اقدام صدور پاسخ استعلام ها در سريع ترين زمان ممکن توسط شرکت هاي خدمات رسان از جمله آب ، برق ، فاضلاب ، گاز و مخابرات است .

وي با اشاره به پايان سال مالي در تيرماه گفت: در صورتي که پروانه هاي اين واحدها تا 10 روز ديگر صادر شود، سازمان مسکن و شهرسازي آذربايجان غربي مي تواند 92 ميليارد ريال اعتبار به عنوان 50 درصد يارانه اخذ پروانه ساخت را به حساب شهرداري اروميه واريز کند که اقدام مهمي در حمايت از متقاضيان طرح مسکن مهر است .

رييس سازمان مسکن و شهرسازي آذربايجان غربي با اعلام اينکه اين اعتبار در قالب قانون ساماندهي حمايت از توليد و عرضه مسکن اعطا مي شود، افزود : يک سوم اين مبلغ قبلا جذب شده است و با صدور پروانه ساخت تا پايان تيرماه امکان جذب دوسوم باقيمانده نيز فراهم خواهد شد .

منبع:

+ نوشته شده توسط رشیدنهال در سه شنبه ۲۳ تیر۱۳۸۸ و ساعت 17:44 |
ساخت‌وساز- همشهری‌آنلاین:
شورای عالی مسکن امروز به ریاست آقای احمدی نژاد رییس‌جمهور و با حضور مشترک استانداران استان‌های سراسر کشور تشکیل جلسه داد
تا درباره سرعت بخشیدن به ساخت وتوسعه مسکن مهر درکشور تصمیم گیری کند.

به گزارش واحد مرکزی خبر دکتر احمدی نژاد در این جلسه خدمت مخلصانه به مردم را راهکار فتح تمام قله های جهان دانست و تصریح کرد: دلبستگی، دلسوزی، عشق و خدمت به مردم پایه‌های انقلاب اسلامی را مستحکم و پایه‌های نظام استکبار را سست می‌کند.

رئیس جمهورافزود: دل دادن، عشق به خدمت به مردم و کار و تلاش شبانه روزی عوامل اصلی حضور 40 میلیونی مردم در انتخابات ریاست جمهوری و لرزه افتادن بر اندام استکبار و دشمنان ملت ایران است.

آقای احمدی نژاد تامین مسکن و اشتغال مردم بویژه جوانان را از جلوه های ارزشمند خدمتگزاری خواند وگفت: تسریع در اجرای طرح‌های مسکن مهر و بنگاه‌های زودبازده با تلاش استانداران و همکاری همه دستگاه‌های اجرایی و به منظور تامین مسکن و اشتغال مردم ضروری است.

رئیس جمهوربا اشاره به آمادگی بانک‌ها برای ارائه تسهیلات به طرح‌های مسکن مهر و اشتغالزایی گفت: دادن ابزار و منابع به افراد برای اشتغال وداشتن حرفه از وظایف دولت است و از همین رو ایجاد بنگاه‌های زود بازده به عنوان بخشی از اشتغال باید در کنار جذب سرمایه گذاری و اجرای طرح های بزرگ دنبال شود.

آقای احمدی نژاد تاکید کرد باید با احداث سالانه یک میلیون واحد مسکونی و ظرف پنج سال به نقطه‌ای مطلوب در بخش مسکن دست یافت و مسیر اجرای طرح مسکن مهر و خانه‌دار شدن مردم باید با تلاش، همت و پشتکار مسئولان مربوطه کوتاه شود و هزینه‌ها کاهش یابد.
رئیس شورای عالی مسکن توجه به عمران شهری و حاشیه شهرها را ضروری خواند و تصریح کرد: عمران و پیشرفت حاشیه شهرها به عنوان محل سکونت بخشی از بهترین، انقلابی‌ترین و مومن ترین انسان‌های جامعه باید مورد توجه خاص و در دستور کار استانداران قرارگیرد.

رئیس‌جمهور، اصلاح نظام برنامه ریزی را نخستین اقدام برای اصلاح و ساختن کشور دانست و گفت: تغییر سازمان مدیریت و برنامه ریزی به عنوان اقدامی بسیار بزرگ و اصلاحی به روان شدن و تسریع در امور استانها، افزایش بازدهی و پیشرفت کشور منجر شده است.

دکتر احمدی‌نژاد جهش و چند برابر شدن میزان فعالیت های عمرانی را با توجه به ظرفیت های فراوان ایران قابل تحقق دانست وگفت: نکات فنی و دقت لازم باید در اجرای طرح های عمرانی و زیربنایی رعایت شود تا علاوه بر افزایش کیفیت شاهد کاهش هزینه ها در دراز مدت باشیم.

آقای احمدی نژاد با اشاره به برخی اقدامات مهم دولت نهم در راستای خدمت به مردم افزود: برخی طرح ها و اقدامات بویژه افزایش حقوق بازنشستگان و کارمندان از جمله مواردی بود که دولت های پیشین زیر بار آن نمی رفتند اما امروز این آرزوی مردم با همت خدمتگزاران ملت در دولت محقق شده است.

رئیس جمهور با اشاره به تدوین بودن برنامه پنجم کشور گفت: در برنامه پنجم دستیابی به وضع مطلوب در عرصه های مختلف از جمله مسکن، اشتغال و کشاورزی پیش بینی شده است.

دکتر احمدی نژاد در بخش دیگری از سخنان خود در جمع استانداران حاضر در جلسه شورای عالی مسکن، با تاکید بر اینکه مشارکت 40 میلیونی ملت ایران در انتخابات ریاست جمهوری، قدرت جمهوری اسلامی ایران را افزایش داده است، گفت:

امروز دشمنان ملت ایران خیلی عصبانی هستند زیرا علی رغم تلاش ها و تبلیغات آنها دولتی با پشتوانه 40 میلیون رای ملت ایران، روی کار آمده است که نه تنها به آنها امتیاز نمی دهد بلکه مجبورند با این دولت تعامل داشته باشند.

وی با اشاره به دخالت قدرت‌ها در انتخابات ریاست جمهوری و حوداث پس از آن افزود: امروز یقه قدرت‌های زورگو را به علت دخالت در امور ایران می‌گیریم و آنها باید در این زمینه پاسخگو باشند.

رییس‌جمهور با قدردانی از خدمات استانداران برای برطرف کردن مشکلات مردم و با بیان اینکه هنوز حق مطلب در خدمت به ملت ایران ادا نشده است، تاکید کرد:

ارتباط با مردم از موضع نوکری و خدمتگزاری باید همواره و همچون گذشته تداوم و افزایش یابد.

پیش از سخنان رییس‌جمهور، شماری از استانداران به نمایندگی از استانداران سراسر کشور از ادامه تلاش‌ها برای اجرای سریع طرح مسکن مهر خبر دادند

منبع:

+ نوشته شده توسط رشیدنهال در سه شنبه ۲۳ تیر۱۳۸۸ و ساعت 17:43 |