معاون شهرسازي وزارت مسکن گفت: ميزان وام مسکن مهر، امسال تغييري نخواهد کرد. 
غراوي  افزود: براي ساخت مسکن مهر به شيوه صنعتي 250 ميليون ريال و به شيوه سنتي 200 ميليون ريال وام در نظر گرفته شده است. 
وي درباره استفاده از ظرفيت انبوه سازان در اجراي طرح مسکن مهر هم گفت: از ظرفيت همه انبوه سازاني که واجد شرايط براي مشارکت در ساخت مسکن مهر بوده اند، استفاده شده است.

منبع خبر

+ نوشته شده توسط رشیدنهال در دوشنبه ۳۱ خرداد۱۳۸۹ و ساعت 8:41 |
قائم مقام وزیر تعاون با اعلام جدیدترین تصمیمات درباره مسکن مهر گفت: متقاضیان مسکن مهر 28 برابر کاهش یافته‌اند، ضمن اینکه رئیس جمهور در جلسه شورای عالی مسکن به مسئولان بانک مرکزی گفته که این کار یک کار خیر است، کمک کنید کارها جلو برود.

سید علی علوی


ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط رشیدنهال در دوشنبه ۳۱ خرداد۱۳۸۹ و ساعت 8:39 |
نيشابور - وزير مسکن و شهرسازي گفت: با 27 شرکت خارجي براي ساخت مسکن مهر در حال مذاکره هستيم که نتايج آن به موقع اعلام خواهد شد.
ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط رشیدنهال در چهارشنبه ۲۶ خرداد۱۳۸۹ و ساعت 10:26 |
نيشابور - وزير مسکن و شهرسازي گفت: با 27 شرکت خارجي براي ساخت مسکن مهر در حال مذاکره هستيم که نتايج آن به موقع اعلام خواهد شد.
+ نوشته شده توسط رشیدنهال در چهارشنبه ۲۶ خرداد۱۳۸۹ و ساعت 10:26 |
وزير مسكن و شهرسازي گفت: زمين هاي در اختيار تعاوني‌هاي غير فعال طرح مسكن مهر پس گرفته مي شود تا ساخت واحدهاي مسكوني مهر به شيوه ديگري در آنها دنبال شود


ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط رشیدنهال در چهارشنبه ۲۶ خرداد۱۳۸۹ و ساعت 10:25 |
جام جم آنلاين: راديو گفت و گو در نشستي خبري با حضور مرتضي تمدن استاندار تهران به بررسي اهتمام ويژه دولت براي افزايش توليد مسكن براي شهروندان تهراني طي سال جاري پرداخته است. مشروح اين گفت وگو به اين شرح است:

راديو گفت و گو : امسال چند درصد از سهميه مسکن مهر تهران به بهره برداري مي رسد؟


ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط رشیدنهال در چهارشنبه ۲۶ خرداد۱۳۸۹ و ساعت 10:21 |
خبرگزاري آريا- در حالي كه شنيده مي شود، انبوه سازان مسكن قرار است وارد چرخه ساخت مسكن مهر شوند و گفته مي شود كه مجوز ساخت مسكن مهر به قيمت متري 300 هزار تومان را دريافت كرده اند اما شاهديم كه تعاوني هاي مسكن مهر در مسير ساخت زمين هاي 99 ساله، ارزان سازي مسكن را هدف قرار داده اند و در اين راه از هم پيشي مي گيرند.
به گزارش سرويس اقتصادي آريا هم اكنون بسياري از تعاوني هاي مسكن قيمت هايي از 250 تا 300 هزار تومان را براي ساخت مسكن مهر اعلام كرده اند.
در همين راستا بهاي تمام شده مسكن مهر درشهرستان گلپايگان به 220 تا 250 هزار تومان كاهش يافته است كه از اين حيث يك ركورد محسوب مي‌شود.
در اين ميان اداره تعاون گلپايگان اعلام كرده كه به همت تعاوني هاي مسكن مهر اين شهرستان تا پايان امسال 2000 واحد مسكوني مهر را به قيمت 220 تا 250 هزار تومان در هر متر مربع به متقاضيان واگذار خواهد كرد.
بختيار كريمي مدير اداره تعاون گلپايگان در اين باره اظهارداشت: كار احداث 3000 واحد مسكوني در قالب مسكن مهر مراحل اجرايي را با سرعت طي مي كند كه تا پايان سال، 2000 واحد آن به اقشار كم درآمد واگذار مي‌شود.
كريمي تصريح كرد: با تخصيص وام به پروژه هاي مسكن مهر گلپايگان هم اكنون واحدهاي مسكوني مراحل ساخت را با سرعت غيرقابل پيش بيني طي مي كنند و در صورتي كه تسهيلات مطابق پيشرفت پروژه تخصيص داده شود در پايان سال 2000 واحد مسكن مهر آماده بهره برداري مي‌شود.
وزير مسكن اخيرا از پروژه هاي مسكن مهر شهرستان گلپايگان بازديد و نحوه ساخت و ساز را مشاهده كرد.
مدير اداره تعاون شهرستان گلپايگان اظهارداشت: قراردادهاي منعقد شده با پيمانكاران به ترتيبي است كه حداقل سود براي آنها در نظر گرفته شده و اين موضوع سرعت پروژه را براي آنكه پيمانكار به حداقل سود برسد افزايش داده است.
كريمي مديريت زمان و هزينه را در ساخت واحدهاي مسكوني مهر ضروري دانست و گفت: با حداقل سودي كه براي پيمانكاران مسكن مهر گلپايگان در نظر گرفته ايم سرعت ساخت و ساز را افزايش داده ايم.
كريمي درباره احتمال حضور انبوه سازان در پروژه هاي مسكن گفت: به دليل اينكه انبوه سازان براي متقاضيان مسكن مهر آورده هايي بيش از تعاوني هاي مسكن را طلب مي كنند استقبال چنداني از پروژه هاي آنها نمي‌شود.
وي خاطرنشان كرد: با احداث پروژه هاي مسكن مهر گلپايگان مشكل مسكن در اين شهرستان به كلي حل شده است و قيمت مسكن نيز به شدت كاهش يافته است

منبع خبر

+ نوشته شده توسط رشیدنهال در چهارشنبه ۲۶ خرداد۱۳۸۹ و ساعت 10:17 |
وزارت مسکن و شهرسازی از تغییر نرخ سود تسهیلات مسکن مهر در شهرهای مختلف کشور خبر داد و تعداد متقاضیان تائید شده مسکن مهر تا پایان اردیبهشت ماه جاری را 866 هزار نفر اعلام کرد.
در خصوص اعطای تسهیلات بخش مسکن در سال جاری دولت تغییراتی را در برنامه تسهیلاتی مسکن مهر اعمال کرده است.بر این اساس به منظور تسهیل و تسریع در روند اجرای پروژه های مسکن مهر و کمک هر چه بیشتر به متقاضیان واجد شرایط در تامین هزینه های ساخت مسکن، دولت سقف تسهیلات مسکن مهر را برای تولید با استفاده از مصالح صنعتی و فناوریهای نوین ساختمانی تا 250 میلیون ریال و برای سایر ساخت و سازها تا 200 میلیون ریال افزایش داده است.
همچنین نرخ سود تسهیلات در تهران تا 9 درصد، در مراکز استانها تا 7 درصد و در سایر نقاط شهری تا 4 درصد کاهش یافته است. به منظور استفاده از ظرفیتهای موجود ساخت و ساز در کشور و نیز تسریع در پاسخگویی به نیاز افراد فاقد مسکن، امکان بهره مندی افراد حقیقی و حقوقی مالک زمین و انبوه سازان از تسهیلات مسکن مهر فراهم شده است.

ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط رشیدنهال در چهارشنبه ۲۶ خرداد۱۳۸۹ و ساعت 10:16 |

خبرگزاري فارس: معاون عمراني استاندار زنجان گفت: مشكلات منطقه سايان زنجان از طريق ساخت و واگذاري واحدهاي مسكوني مهر قابل حل است.


به گزارش خبرگزاري فارس از زنجان، سعيد رفيعي بعد از ظهر امروز در جلسه بررسي مشكلات منطقه سايان زنجان با اشاره به اينكه حاضريم مشكل ساخت و سازهاي غيرمجاز سايان را در قالب مسكن مهر حل كنيم بر عزم و اراده مسئولان براي حل مشكلات اين منطقه تأكيد كرد.
وي ادامه داد: در اين راستا براي هر چهار خانوار كه ساكن سايان هستند و در واحد‌هاي 30 تا 40 متري زندگي مي‌كنند يك زمين در قالب مسكن مهر در زنجان اختصاص داده مي‌شود.
معاون عمراني استاندار زنجان افزود: كساني كه اين شرايط را هم نمي‌خواهند مي‌توانند با 5 ميليون تومان آورده از طريق واحدهاي‌هاي مسكن مهر در شهر زنجان صاحب مسكن شوند.
وي تصريح كرد: اگر مردم همكاري كنند اين مشكل با مسكن مهر در يك ماه آينده حل مي‌شود، چرا كه ساختمان‌هاي غير‌مجاز اين منطقه با يك زلزله كوچك هم فرو مي‌ريزد.
رفيعي همچنين ابراز داشت: راه‌حل ديگري نيز وجود دارد و آن اينكه اگر نظام مهندسي ساختمان‌هاي احداث شده را از طريق غيرمجاز تأييد كند و اگر اين ساختمان‌ها به معابر عمومي تجاوز هم نكرده باشد حاضر هستيم مجوز دهيم و به رسميت بشناسيم تا آب و برق و ... داده مي‌شود.
وي ادامه داد: همچنين براي كساني كه باغ و ملك در سايان دارند اگر بتوانند حداقل زميني به مساحت 150 مترمربع تهيه كنند مجوز احداث واحد مسكوني داده مي‌شود.
معاون عمراني استاندار زنجان بيان داشت: در مرحله نخست بايد مسائل مربوط به ساخت و سازهاي غيرمجاز تعيين تكليف شوند و بعد از آن بحث آسفالت، اتوبوس، نانوايي و ... را پيگيري مي‌كنيم.
در ادامه اين جلسه رئيس سازمان مسكن و شهرسازي استان زنجان گفت: براي كساني كه در سايان به مشكل برخورد كرده‌اند مي‌توانيم زمين رايگان در قالب مسكن مهر به اهالي اختصاص دهيم تا از 20 ميليون تومان وام نيز بهره‌مند ‌شوند.
تقي رضايي با بيان اينكه اينكه فقط مبلغ آماده‌سازي زمين از متقاضيان گرفته مي‌شود، تصريح كرد: مسكن مهر زنجان در بهترين محل‌هاي زنجان ساخته مي‌شود.
وي افزود: بايد افرادي كه غيرمجاز ساخت و ساز كرده‌اند به سازمان مسكن و شهرسازي معرفي شوند تا از طريق مسكن مهر زمين و يا آپارتمان به آنها تعلق بگيرد.

منبع خبر

+ نوشته شده توسط رشیدنهال در چهارشنبه ۲۶ خرداد۱۳۸۹ و ساعت 10:15 |
خبرگزاري موج - با حضور وزير مسكن و شهرسازي عمليات اجرايي 10 هزار و 542 واحد مسكن مهر در خراسان رضوي آغاز شد.

به گزارش موج، علي نيكزاد در مراسم كلنگ زني پروژه يكهزار و 500 واحدي فاز سه مسكن مهر نيشابور، اظهار داشت: تفاهم نامه هايي منعقد گرديده كه در شهرهاي بالاي 25 هزار نفر و شهرهاي جديد استان خراسان رضوي مسكن مهر شروع به فعاليت نمايد.
وي تصريح كرد: تعداد واحد هاي مسكن مهر در قرقي مشهد دو هزار و 500 واحد، تربت حيدريه يكهزار و 636 واحد، نيشابور يكهزار و 500 واحد، قوچان يكهزار واحد، گناباد 300 واحد، چناران 150 واحد، فريمان 385 واحد، سرخس 200 واحد، درگز 96 واحد، گلبهار 265 واحد، بينالود يكهزار و 710 واحد است كه از امروز عمليات اجرايي آن آغاز خواهد شد.
نيكزاد با بيان اينكه مسكن مهر يك موضوع فرابخشي است و غير از مقوله اقتصادي يك مقوله فرهنگي و اجتماعي نيز محسوب مي شود، افزود: براي احداث يك ميليون واحد مسكن مهر در كشور تمام موانع را برداشته و همه منابع اعم از دولتي و خصوصي را به كار گرفته ايم.
وزير مسكن و شهرسازي تصريح كرد: براي فعال كردن زيرساخت هاي مسكن مهر در كشور مبلغ يكهزار و 200 ميليارد تومان اختصاص يافته كه يك سوم آن توسط استانداري ها، يك سوم آن توسط دولت و يك سوم باقيمانده توسط شركت هاي خدمات رسان تامين خواهد شد.
محمود صلاحي استاندار خراسان رضوي نيز در اين مراسم از شهر نيشابور به عنوان شهري متمدن و كهن و از مردم اين شهرستان به عنوان مردمي ولايت مدار و اديب ياد كرد.
وي با بيان اينكه مردم نيشابور شايسته بهترين خدمت رساني هستند از تمامي دستگاه هاي شهرستان خواست براي اتمام پروژه مسكن مهر بسيج شوند.
صلاحي از دولت نهم و دهم به عنوان دولت اميد ياد كرد و اظهار داشت: يكي از ده ها خدمات ارزنده و انقلابي دولت نهم و دهم اجراي طرح مسكن مهر است كه اميد به خانه دار شدن را در مردم زنده كرد.
استاندار خراسان رضوي گفت: سهم مسكن مهر در استان احداث 66 هزار واحد است كه بايد اين رقم تا 75 هزار واحد ارتقا يابد.
سيد جلال هاشمي فرماندار نيشابور نيز در خصوص مسكن مهر نيشابور خاطرنشان كرد: 23 هزار نفر در طرح مسكن مهر ثبت نام كرده اند كه 12 هزار و 600 نفر آنان پالايش شده اند.
وي گفت: از پروژه هاي مسكن مهر نيشابور كلنگ احداث يكهزار و 500 واحد امروز به زمين خورد، يك هزار و 600 واحد به مرحله سقف و نازك كاري رسيده و 900 واحد نيز تا پايان بهمن ماه تحويل متقاضيان خواهد گرديد و در مجموع تا پايان سال سه هزار و 106 واحد به بهره برداري خواهد رسيد.
گفتني است در حاشيه اين مراسم كلنگ احداث مسجد و فاطميه شهداي گمنام تحت عنوان مجتمع فرهنگي مذهبي مهر ولايت با كمك 70 ميليون توماني وزير مسكن و مساعدت 30 ميليون توماني استانداري و 50 ميليون توماني شهرداري نيشابور به زمين خورد.

منبع خبر

+ نوشته شده توسط رشیدنهال در چهارشنبه ۲۶ خرداد۱۳۸۹ و ساعت 10:12 |
علی نیكزاد افزود:  با 27 شركت خارجی برای ساخت مسكن مهر درحال مذاكره هستیم كه نتایج آن به زودی اعلا م می شود.

وی گفت: اكنون شركت هایی از كره جنوبی در شهر جدید پرند در
حال ساخت 5 هزار خانه هستند. 

وزیر مسكن و شهرسازی افزود: شركت هایی از تركیه هم ساخت 20 هزار واحد مسكونی را در شهر پرند به عهده گرفته اند. 

نیكزاد با اشاره به اینكه چگونگی مشاركت شركت های خارجی همچون شركت های داخلی است، گفت: فعالیت شركت های خارجی در این زمینه سبب تسریع در اجرای طرح مسكن مهر می شود. 
+ نوشته شده توسط رشیدنهال در چهارشنبه ۲۶ خرداد۱۳۸۹ و ساعت 10:11 |
"عباس رهي" سه شنبه شب در نشست شوراي مسکن مهر استان سمنان افزود: رشد ساخت و ساز مسکن مهر در اين استان بسيار مطلوب بوده و موجب ارتقاي رتبه استان سمنان در کشور شده است.
وي خاطرنشان ساخت: اين رتبه در شش ماهه اخير از نوزدهم به چهارم رسيده است.
استاندار سمنان بر ضرورت تسريع در ساخت مسکن مهر تاکيد کرد و اظهار داشت: بايد با تکميل هرچه سريعتر مسکن مهر، مديران توان اجرايي خود را در اجراي طرح هاي بزرگ به اثبات برسانند.
در اين نشست با بررسي روند اجرايي طرح مسکن مهر در استان سمنان ميانگين پيشرفيت فيزيکي مسکن مهر بيش از 36 درصد اعلام شد که شاهرود با 38 درصد بالاترين پيشرفت را داشته است.
همچنين مقرر شد با تلاش بيشتر دستگاه هاي اجرايي و پيمانکاران اين پيشرفت تا پايان امسال به بيش از 90 درصد برسد.
در نشست شوراي مسکن مهر استان سمنان 210 هزار مترمربع زمين براي احداث مراکز بهداشتي درماني، واحدهاي آموزشي و ورزشي در اين استان اختصاص يافت و مصوب شد دستگاه هاي مربوطه در کمترين فرصت نسبت به اعلام اولويت ها اقدام کنند.
دستگاه ها براي اجرايي کردن اين طرح ها بايد از بخش غيردولتي نظير خيرين و يا بخش خصوصي استفاده کنند و آموزش و پرورش 50 درصد هزينه را توسط خيرين و بقيه از طريق منابع دولتي تامين کند.
در استان سمنان قريب 20 هزار واحد مسکوني در قالب مسکن مهر در پنج شهر اين استان حال ساخت است.

منبع خبر

+ نوشته شده توسط رشیدنهال در چهارشنبه ۲۶ خرداد۱۳۸۹ و ساعت 10:11 |

وزیر مسکن و شهرسازی از انعقاد قرارداد ساخت 670 هزار مسکن مهر با انبوه سازان، تعاونی‌های مسکن و گروهی سازها خبر داد و گفت: در نیمه دوم سال جاری بهره‌برداری قابل توجهی از طرحهای مسکن مهر خواهیم داشت.

علی نیکزاد افزود: تا کنون از 937 هزار و 372 متقاضی مسکن مهر حدود 670 هزار واحد مسکونی انعقاد قرارداد شده که یا به انبوه‌سازان ،یا به افراد جهت ساخت و ساز ‌گروهی و یا به تعاونی‌های مسکن برای ساخت داده شده است. وی ادامه داد: از این تعداد حدود 660 هزار واحد مسکونی پروانه ساخت اخذ و پی‌سازی 460 هزار واحد مسکونی نیز به اتمام رسیده و از مرحله فوندانسیون گذشته است.
وزیر مسکن و شهرسازی خاطر نشان کرد: در مسکن روستایی نیز از 200 هزار واحد مسکونی که امسال قرار است احداث شود، طی آخرین آمار چهارشنبه هفته گذشته برای حدود 100 هزار واحد آن، 3500 میلیارد تومان خط اعتباری مسکن مهر به بانک‌ها برای دریافت وام معرفی و به آنها وام پرداخت شده‌ است.
نیکزاد با بیان اینکه خط اعتباری مسکن مهر در سال جاری با 50 درصد افزایش به هفت هزار میلیارد تومان افزایش یافته، گفت: برای مسکن‌ روستایی در سطح کشور 10 میلیون تومان به شکل قرض‌الحسنه پرداخت می‌ شود و طرف اقدام آن هم بانک مسکن است که باید تشکر کرد، چون عملیات و وسعت اقدام گسترده است و قطعا هم بانک مسکن دارد این کار را در روستاها انجام می‌دهد.
وزیر مسکن و شهرسازی گفت: برنامه این است که تا شهریور ماه امسال در سطح کشور تمام واحدهای مسکونی کسانی که واجد شرایط مسکن مهر هستند پی ریزی شود و زمانی که فوندانسیون ساختمان ریخته شود یعنی زمین معارض نداشته و نقشه و پروانه ساخت را شهرداری قبول و ارائه کرده باشد،بانک هم پرداخت تسهیلات را تقبل می‌کند.
نیکزاد تاکید کرد: زمانی که مرحله اول واحدهای مسکونی پی‌سازی شد ما 15 درصد 20 میلیون یا 25میلیون تومان(صنعتی سازی) را پرداخت می‌کنیم و بعد از آن در مرحله بعدی افتتاح‌هایی را در سطح گسترده‌ای در شش ماهه دوم سال در سطح کشور خواهیم داشت. وی افزود: از آن 7 هزار میلیارد تومان اعتبار مسکن مهر 20 میلیون تومان و 25 میلیون تومان وام صنعتی‌سازی پرداخت می‌ شود و بعد از اینکه این‌ها عملیاتی شد تعداد خوبی نسبت به اقدامات گذشته واگذار خواهد شد.
وی ادامه داد: بحث صنعتی‌سازی در کشور شروع شده است و افرادی که صاحب تجربه، منابع و دارای تجربه و انبوه‌سازان بزرگ هستند، وارد مسکن مهر شده‌اند،در حال فعالیت هستند و قرار است تعداد قابل توجهی مسکن صنعتی سازی در یک سال به ما تحویل دهند.

منبع خبر

+ نوشته شده توسط رشیدنهال در سه شنبه ۲۵ خرداد۱۳۸۹ و ساعت 16:32 |
علي نيکزاد روز سه ‌شنبه در مراسم کلنگ ‌زني پروژه 1500 واحدي مسکن مهر در زمينهاي نهالستان نيشابور افزود: تأثير مسکن بر اقتصاد، موضوع آشکاري است.
وي به کاهش ميزان تورم به زير 10 درصد اشاره و بيان کرد: تأثير بخش مسکن در اين خصوص حدود 5/28 درصد مي باشد که باعث مهار تورم شده است.
وزير مسکن و شهرسازي با بيان اينکه براي ساخت 100 ميليون مترمربع مسکن دو ميليون نفر به صورت مستقيم اشتغال ايجاد مي‌شود اظهار داشت: جدا از اهداف اقتصادي، هدف دولت احمدي‌ نژاد از طرح مسکن مهر اين است که مي‌خواهد بنياد خانواده را تحکيم بخشد.
وي با اشاره به حمايتي که در استانها از مسکن مهر مي‌شود افزود: اگر موضوع اشتغال و مسکن حل شود وضعيت خوب امنيتي، فرهنگي، پيشگيري از جرم و جلوگيري از طلاق در کشور حاکم خواهد شد.
او سلامت رواني خانواده‌ها و کمک به تربيت نسل پاک را از ديگر اهداف اجتماعي طرح مسکن مهر عنوان کرد.
نيکزاد با بيان اينکه "يک ميليون واحد مسکوني در شهرهاي کشور کسر داريم" گفت: در روستاها نيز بايد يک‌ ميليون و 550 هزار واحد مسکوني ساخته شود.
وزير مسکن تاکيد کرد: در اين راستا هيچ محدويتي براي پرداخت وام 10 ميليون توماني به متقاضيان ساخت مسکن روستايي وجود ندارد.
منبع خبر
+ نوشته شده توسط رشیدنهال در سه شنبه ۲۵ خرداد۱۳۸۹ و ساعت 16:31 |
مديرعامل شركت عمران شهرهاي جديد كشور از سياست مهم مسجدسازي در همه پروژه‌هاي مسكن مهر خبر داد.
به گزارش ConsBank به نقل از ايسنا، جمشيد نورصالحي در حاشيه بازديد از پروژه‌هاي مسكن مهر در شهر جديد صدرا با اشاره به طرح احداث مسكن مهر در سراسر كشور گفت: سياست مهم مسجدسازي در همه پروژه‌هاي مسكن مهر لحاظ شده و از اين رو پيگيري در امر تسريع در ساخت اين مساجد از اهميت ويژه‌اي برخوردار است.
وي با بيان اين‌كه مسجد محوري در تمامي شهرهاي جديد كشور سياست مهم اين شركت است، خاطرنشان كرد: مسجدسازي در پروژه‌هاي مسكن مهر و شهرهاي جديد نبايد از امور مربوط به ساخت واحدهاي مسكن عقب بماند.
بر اساس اين گزارش همچنين با حضور مديرعامل شركت عمران شهرهاي جديد كشور عمليات اجرايي احداث مسجد فاطمه زهرا(ع) در شهر جديد صدرا آغاز شد.
اين مسجد داراي فضاهاي فرهنگي، مذهبي، خدماتي و تجاري است و در مركز يكي از پروژه‌هاي مسكن مهر شهر جديد صدرا احداث خواهد شد.
شهر جديد صدرا در حاشيه غرب شيراز قرار دارد

منبع خبر

+ نوشته شده توسط رشیدنهال در دوشنبه ۲۴ خرداد۱۳۸۹ و ساعت 12:55 |