حمايت بيشتر از پروژ‌ه‌هاي 99ساله در دستور كار دولت قرار گرفت
تصميمات «محرك‌زا» براي مسكن‌مهر
گروه مسكن- فريد قديري: افزايش حمايت‌هاي فني‌ و مالي دولت از پروژه‌ مسكن‌مهر، محور تازه‌ترين تصميم نمايندگان ويژه رييس‌جمهور در كارگروه مسكن است.
ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط رشیدنهال در سه شنبه ۴ خرداد۱۳۸۹ و ساعت 13:37 |
مهندس اميد محمدي دوشنبه در همايش مسکن مهر در بوشهر افزود:مسکن مهر با حذف قيمت زمين، کاهش چشمگير پيمانکاري و مهندسي و واسطه گري در صنعت ساختمان، کل کشور را به کارگاه ساخت و ساز تبديل کرده است.
ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط رشیدنهال در سه شنبه ۴ خرداد۱۳۸۹ و ساعت 13:36 |
خبرگزاري موج - وزير مسكن گفت: پيمانكاران سازنده مسكن مهر در كشور از پرداخت ماليات پنج درصدي معاف شدند.

به گزارش موج به نقل از روابط عمومي سازمان امور مالياتي، علي نيكزاد در جريان بازديد از پروژه مسكن مهر كارمندان شهر ايلام اظهار كرد: اين امتياز به واسطه تلاش پيمانكاران و دادن انگيزه به اين افراد براي ساخت مسكن مهر در كشور بوده است.
وي ادامه داد: با توجه به آمار ارائه شده درحال حاضر يك ميليون نفر واجد شرايط دريافت مسكن مهر در كشور وجود دارد.
وزير مسكن اضافه كرد:با تدابير انديشيده شده زمين براي اجراي طرح مسكن مهر براي اين تعداد از افراد واجد شرايط تامين شده است.
نيكزاد تصريح كرد: اين وزارتخانه با تلاش سازمان هاي مسكن و شهرسازي و ديگر دستگاه هاي مرتبط با موضوع از جمله بانك هاي عامل،اداره تعاون و ... همت خود را صرف خانه دار كردن اقشار مختلف جامعه به ويژه اقشار كم درآمد كرده است.
وزير مسكن عنوان كرد:تاكنون نيز براي راه اندازي مسكن مهر در اقصي نقاط كشور 3 هزار ميليارد تومان اعتبار و تسهيلات هزينه شده است.
نيكزاد گفت: ايلام نيز جزء استان هاي موفق در امر اجراي طرح مسكن مهر بوده كه از مسوولان آن تقدير مي شود.
وي با بيان اين که در حال حاضر 9 هزار واجد شرايط دريافت مسكن مهر در ايلام وجود دارد كه همه اين افراد صاحبخانه شوند، خاطرنشان کرد: اكنون نيز كار ساخت 8 هزار واحد مسكن مهر در شهرستان هاي مختلف استان ايلام در دست اجرا است.

منبع

+ نوشته شده توسط رشیدنهال در یکشنبه ۲ خرداد۱۳۸۹ و ساعت 11:11 |
علی تدین ، مدیرعامل اتحادیه تعاونی‌های مسکن و فرهنگیان تهران با اعلام این مطلب گفت: فضا برای استفاده از مصالح ساختمانی و مواد اولیه جهت ساخت و ساز بسیار مناسب و مطلوب است. او ادامه داد: در دو سال گذشته قیمت میلگرد و سیمان آزاد بسیار بالا بود به نحوی که هر کیلو میلگرد تا 1500 تومان هم رسید ولی اکنون با ثبات اقتصادی پیش آمده و فضای مطلوب، میلگرد در پایین‌ترین سطح قیمتی قرار دارد و بین 500 تا 600 تومان در هر کیلو فروخته می‌شود. سیمان هم با نرخ عادلانه از طرف کارخانه‌ تهیه می‌شود که برای انبوه‌ساز بسیار مناسب است.

مدیرعامل اتحادیه تعاونی‌های مسکن فرهنگیان استان تهران قیمت تیرآهن را در مقایسه با دو سال گذشته رو به کاهش دانست و در عین حال گفت: تیرآهن معمولا گرانتر از میلگرد است و ساختمان‌های فلزی به نسبت ساختمان‌های بتونی هزینه‌برتر است. تدین تصریح کرد: بازار مصالح ساختمانی همواره در نوسان بوده و برروی قیمت تمام شده ساختمان تاثیر گذاشته است اما خوشبختانه در یک فضای آرامی به لحاظ اقتصاد مسکن پیش می‌رویم و امیدواریم سیاستگذاری‌ها با این روند به سمت تولید و استفاده از مصالح ارزان‌قیمت باشد.

وی در ادامه درباره کیفیت زمین‌های اختصاص داده شده به متقاضیان مسکن مهر گفت: درباره زمین‌ها و اراضی تحت اختیار اتحادیه تعاونی‌های مسکن فرهنگیان تهران هیچ‌گونه معارضی نداشتیم و تلاش ما این بوده که طراحی‌ها به گونه‌ای باشد که سطح واحدهای مسکونی را در بستر کمترین هزینه خاکبرداری قرار بدهیم. تدین افزود: در مورد اینکه زمین‌ها، بر است یا نیست معمولا اختصاص زمین‌ها براساس قرعه‌کشی یا امتیازی است که تعاونی مسکن در هنگام ثبت نام یا دریافت آورده متقاضی به دست می‌آورد.

مدیرعامل اتحادیه تعاونی‌های مسکن فرهنگیان استان تهران اضافه کرد: ممکن است زمینی از نظر ارتفاع در نقطه‌ای قرار گرفته باشد که به خاک‌برداری بیش‌تری نیاز داشته باشد، یا یک زمین در نقطه مسطح قرار گرفته و وضعیت خوبی داشته باشد یا برعکس زمینی در گودی باشد و خاکبرداری نیاز داشته باشد؛ همه این موارد طبیعی است ولی مهندسان مشاور متعهد شده‌اند که طراحی خود را به نحوی انجام بدهند که اراضی قابل احداث برای واحدهای مسکونی در وضعیت بسامان و مناسبی قرار داشته باشد.

منبع

+ نوشته شده توسط رشیدنهال در یکشنبه ۲ خرداد۱۳۸۹ و ساعت 11:9 |
عملیات ساخت پروژه 3600 واحدی مهر رازی در کرمانشاه آغاز شد
شروع ساخت پروژه 3600 واحـدی مسکن مهر رازی در کرمانشاه
عملیات ساخت پروژه 3600 واحدی مهر رازی در کرمانشاه آغاز شد
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون استان کرمانشاه طی مراسمی با حضور استاندار و مدیران اجرایی عملیات ساخت پروژه 3600 واحدی مهر رازی کرمانشاه آغاز شد.
جلیل کرم مدیرکل تعاون استان در این مراسم اعــــــلام داشت:از این 3600 واحد دو هزار واحد آن مربوط به تعاونی کارمندی و 1600 واحد نیز مربوط به مشاغل آزاد است که در دو قالب 26 تعاونی کارمندی و یک تعاونی مشاغل آزاد و در زمینی به مساحت 5/36 هکتار ساخته خواهد شد.
سید دادوش هاشمی استاندار کرمانشاه در این مراسم با تأکید بر بکارگیری تمامی تلاش ها جهت انجام به موقع و سریع پروژه های مسکن مهر گفت: مسئولین و پیمانکاران اجرایی طرح مسکن مهر در استان باید نهایت تلاش خود را جهت اتمام به موقع پروژه بکار گیرند./
منبع
+ نوشته شده توسط رشیدنهال در یکشنبه ۲ خرداد۱۳۸۹ و ساعت 11:8 |
سیبنا: متقاضیان طرح مسكن مهر می توانند در سال جاری 200 میلیون ریال تسهیلات دریافت كنند.

به گزارش  شبکه خبری اقتصاد ایران به نقل از روابط عمومی بانك مسكن، مهندس حسن كاری – مدیر عامل بانك – در خصوص سقف تسهیلات طرح مسكن مهر در سال جاری گفت : سقف تسهیلات طرح مسكن مهر در سال جاری برای ساخت و سازهای غیر صنعتی 200 میلیون ریال می باشد اما برای ساخت و سازهای صنعتی كه از فناوری های نوین استفاده كرده اند 250 میلیون ریال می باشد.

وی نرخ سود تسهیلات طرح مسكن مهر را از ابتدای سال 89 در سراسر كشور 4 درصد عنوان كرد و افزود : این نرخ در شهر تهران 9 درصد و در مراكز استان ها 7 درصد تعیین شده است.

مهندس كاری در خصوص واحدهای تكمیل نشده ای كه در سال گذشته تسهیلات طرح مسكن مهر دریافت كرده اند گفت : پرداخت تسهیلات در سال جاری به منظور تكمیل این واحدها با نرخ سود سال گذشته كه 12 درصد است صورت می گیرد اما در زمان انتقال این پروژه ها به متقاضیان در سال جاری نرخ سود 4 درصد در نظر گرفته می شود.

مدیر عامل بانك مسكن با اعلام این مطلب كه در سال جاری نیز محدودیتی در پرداخت تسهیلات طرح مسكن مهر نداریم یادآور شد: بانك مركزی جمهوری اسلامی ایران در سال جاری نیز منابع مورد نیاز برای ساخت و ساز مسكن مهر را تامین می كند و از این نظر محدودیتی در پرداخت تسهیلات نداریم.

كاری در خصوص عملكرد بانك مسكن در پرداخت تسهیلات طرح مسكن مهر در سال گذشته گفت : در سال گذشته بانك مسكن حدود 300 هزار واحد تسهیلات آماده سازی و 150 هزار واحد تسهیلات ساخت به متقاضیان پرداخت كرده است.

وی همچنین در خصوص سایر فعالیت های بانك مسكن در بخش مسكن یادآور شد: در سال 89 نیز همانند سال گذشته سقف تسهیلات ساخت بانك از محل حساب های صندوق پس انداز ساخت 300 میلیون ریال و تسهیلات خرید بانك از محل حساب صندوق پس انداز مسكن 180 میلیون ریال می باشد.

منبع
+ نوشته شده توسط رشیدنهال در یکشنبه ۲ خرداد۱۳۸۹ و ساعت 11:7 |

با حضور مشاور مطبوعاتي رييس جمهورمراسم کلنگ زني پروژه يک هزار و 100 واحدي مسکن مهر سجاديه کرمانشاه برگزار شد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)منطقه کرمانشاه، علي اکبر جوانفکر در مراسم کلنگ زني پروژه يک هزار و 100 واحدي مسکن مهر منطقه "سجاديه " شهر کرمانشاه، افزود: پروژه هاي مسکن مهر در کشور زمينه اي بسيار مهم براي خدمت رساني به مردم و اقشار محروم از نعمت مسکن مي باشد و لازم است با سرعت اجرايي هر چه بيشتري به انجام برسد .

وي با بيان اينکه جوانان و ملت ايران، بهترين ها در دنيا هستند، گفت: شايسته است بهترين خدمات را به مردم و جوانان اين مرز و بوم ارايه دهيم .

وي ابراز اميدواري کرد: با برنامه ها و پروژه هايي که در سراسر کشور از سوي دولت خدمتگزار در دست انجام است، گامهايي مناسب در راستاي رفع مشکل بيکاري نيز برداشته شود و در نتيجه رفاه و آسايش را براي مردم به ارمغان آورد .

این پروژه در زميني به مساحت 12 هکتار و در قالب تفاهم نامه بانک مسکن با سازمان مسکن و شهرسازي و مشارکت اداره کل تعاون استان احداث خواهد شد .

منبع

+ نوشته شده توسط رشیدنهال در یکشنبه ۲ خرداد۱۳۸۹ و ساعت 11:4 |
ايران با برخورداري از مزيت‌هاي نيروي کار متخصص، مصالح کار ارزان‌قيمت، موقعيت ترانزيتي با توان شکست بعد مسافت از سرمايه‌گذاران‌ خارجي جهت مشارکت در طرح ترانزيت خدمات فني‌، مهندسي استقبال مي‌کند.

ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط رشیدنهال در یکشنبه ۲ خرداد۱۳۸۹ و ساعت 11:3 |
مسکن مهر بعد از احداث و ثبت سند به نام متقاضی، قابلیت خرید و فروش را خواهد داشت.

مدیر پروژه مسکن‌ مهر در وزارت تعاون با بیان اینکه خرید و فروش امتیاز مسکن‌مهر جرم محسوب می‌شود و پیگرد قضایی دارد، گفت: در زمان تحویل واحدهای مسکونی‌مهر، سند واحدها فقط به نام متقاضیان واجدین شرایطی که لیست آنها در وزارت تعاون موجود است، ثبت می‌شود.


ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط رشیدنهال در شنبه ۱ خرداد۱۳۸۹ و ساعت 13:50 |
بیما- معاون دبیر کل اتاق تعاون از استقبال کشورهای ژاپن و کره جنوبی برای مشارکت در ساخت مسکن مهر در تعامل با بخش تعاون ایران خبر داد.
ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط رشیدنهال در شنبه ۱ خرداد۱۳۸۹ و ساعت 13:48 |
لحظه نیوز:

این جنگل مصنوعی پیش از این قرار بود به پارک جنگلی تبدیل شود و احداث امکانات مربوطه از قبیل آلاچیق و سرویس بهداشتی در آن آغاز شده بود اما در سال گذشته این فعالیت ها متوقف شد و در پی آن تابلوهایی با عنوان زمین های طرح مسکن مهر و طرح مسکن 99 ساله در کنار آن نصب شد.


ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط رشیدنهال در شنبه ۱ خرداد۱۳۸۹ و ساعت 13:47 |